Naprawa samochodów w MaroCar: co robią amortyzatory i rozpórki?

8 kwietnia 2021 0 przez MaroCar

Porozmawiajmy o wstrząsach i rozpórkach.

Amortyzatory działają długo i zużywają się dość wolno, więc myślę, że można powiedzieć, że łatwo je przyjąć. Ale twoje amortyzatory i kolumny wykonują bardzo ważną pracę, więc musisz zwrócić na nie uwagę. Utrzymują Twoje opony na drodze, a opony łączą Twój pojazd z drogą i pozwalają bezpiecznie pokonywać zakręty, nierówności, a nawet sprawnie się zatrzymywać. A więc co się dzieje, gdy zużyte są amortyzatory lub kolumny? Kiedy amortyzatory i kolumny są zużyte, opony nadmiernie podskakują na nierównościach. Twój pojazd będzie tarzał się w zakrętach. Twój przód będzie nurkował, gdy się zatrzymasz, a tył przykucnie, gdy przyspieszysz.

Wszystko to przeszkadza w kontrolowaniu pojazdu, a jazda po prostu nie jest tak wygodna. Krótko mówiąc… zła obsługa i kontrola. Być może słyszałeś również, że zużyte amortyzatory lub kolumny powodują nadmierne zużycie opon, więc będziesz musiał wymienić opony wcześniej, niż powinieneś. To prawda. Obciąża również inne części zawieszenia i układu kierowniczego, powodując ich przedwczesne zużycie. Rozpórki są w rzeczywistości głównym elementem konstrukcyjnym systemu zawieszenia. Dużo na nich jedzie. Wymiana amortyzatorów i kolumn pozwala na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze i oczywiście nie da się wycenić swojego i pasażerów. Generalnie zalecamy wymianę amortyzatorów i rozpórek po przejechaniu 50000 km.

Mamy najwyższej jakości amortyzatory i kolumny, które poprawią Twoją wydajność. Możemy nawet pomóc Ci w zakresie zmodernizowanych wytrzymałych amortyzatorów, które zapewnią Ci pewność potrzebną do wykonywania dużych prac związanych z holowaniem i przewozem. Jeśli chodzi o harmonogram wymiany, możesz się zastanawiać, czy w razie potrzeby wymieniasz tylko jeden amortyzator na raz. Eksperci zalecają jednoczesną wymianę wszystkich czterech amortyzatorów, tak aby prowadzenie było równe na każdym kole. Jeśli potrzebujesz nowych amortyzatorów lub kolumn, pomożemy Ci zadbać o ważne usługi związane z bezpieczeństwem. Poczujesz się lepiej i zaoszczędzisz pieniądze na oponach i innych naprawach zawieszenia w przyszłości. Zyskaj spokój, zadzwoń już dziś i umów się na bezpłatną kontrolę wszystkich amortyzatorów i / lub kolumn.