Jak działa zestaw wskaźników w Twoim samochodzie

8 kwietnia 2021 0 przez MaroCar

Prawdopodobnie bierzesz je za pewnik. Ciągle to sprawdzasz, aby zobaczyć, jak szybko lub wolno jedziesz. Sprawdzasz, ile benzyny Ci zostało lub jak daleko przebyłeś. To Twój zestaw wskaźników! Obejmują one od czystych i prostych po zdumiewająco złożone. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co oznaczają te wszystkie kontrolki w zestawie wskaźników?

Jakie inne funkcje spełnia? Zestaw wskaźników zwykle wyświetla prędkość pojazdu, prędkość obrotową silnika, temperaturę płynu chłodzącego, poziom paliwa, ciśnienie oleju, zakres biegów, przebytą odległość i napięcie akumulatora. Niektóre pojazdy mogą nie wyświetlać wszystkich tych parametrów. Lampki kontrolne ostrzegają kierowców o stanach, takich jak niski poziom płynów, przegrzanie i inne potencjalne problemy.

Ponadto zestaw wskaźników może być częścią sieci komunikacyjnej pojazdu, gdzie koordynuje informacje z różnych komputerów w pojeździe. Kluczowe elementy zestawu wskaźników obejmują: – Wskaźniki – Wskaźniki ostrzegawcze – Przełączniki – Czujniki – Wyświetlacz informacyjny kierowcy – Podświetlenie przyrządów – Wskaźnik zakresu biegów. Gdy jedna z lampek ostrzegawczych zapala się i pozostaje zapalona podczas jazdy lub gdy jeden ze wskaźników wskazuje, że może wystąpić problem, zapoznaj się z rozdziałem w instrukcji obsługi, w którym wyjaśniono, co należy zrobić. Postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tej instrukcji.

Oczekiwanie na naprawę może być kosztowne, a nawet niebezpieczne.