MaroCar: Serwis i naprawa baterii

MaroCar: Serwis i naprawa baterii

8 kwietnia 2021 0 przez MaroCar

Baterie to ogromna część współczesnego życia. Ile masz w pobliżu ładowarek? Mamy ich pełne pudełko. Oczywiście jesteśmy tutaj, aby porozmawiać o Twoim akumulatorze samochodowym. Kiedy ludzie przychodzą do naszego warsztatu samochodowego i potrzebują nowej baterii, naprawdę nie są zbyt szczęśliwi, że muszą wydawać pieniądze. Ale faktem jest, że 70% baterii nie wystarcza na cztery lata, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby wydłużyć żywotność baterii.

Po pierwsze, utrzymuj go w czystości. Jeśli zauważysz, że jest brudny lub tłusty, daj nam znać, a my możemy go wyczyścić. Brudna bateria nagrzewa się bardziej, co skraca jej żywotność. Jeśli zaciski akumulatora są skorodowane, przyjrzyjmy się temu również. Możemy je wyczyścić, a jeśli korozja dostała się do przewodów akumulatora, możemy je wymienić. Ponadto wyczerpywanie się baterii jest dla niego szkodliwe.

Takie rzeczy, jak włączanie reflektorów lub oglądanie odtwarzacza DVD przy wyłączonym samochodzie, mogą głęboko rozładować baterię. Typowa bateria może zająć tylko około dziesięciu takich głębokich cykli wyczerpania, zanim będzie gotowa na stertę złomu. Ponieważ często jeździmy po mieście na krótkie wycieczki z wieloma przystankami na posyłki, nasze akumulatory mogą nie zostać w pełni naładowane, gdy jeździmy po okolicy.

To również skraca żywotność baterii. Ale od czasu do czasu można podłączyć w domu dobrej jakości automatyczną ładowarkę do akumulatorów. Zalecamy ładowanie raz w miesiącu w gorące miesiące i co trzy miesiące w zimnych. Teraz gdy nadejdzie pora na zakup nowej baterii, pomożemy Ci znaleźć odpowiedni zamiennik. Zawsze staramy się przestrzegać zaleceń producenta. Teraz, jeśli masz jakieś specjalne potrzeby, na przykład mieszkasz w bardzo zimnym klimacie lub korzystasz z wielu akcesoriów elektrycznych, możemy spojrzeć na ulepszenie, które zapewni Ci całą potrzebną moc. Umów się już dziś na bezpłatną inspekcję i spokój ducha!